Tipy na výlety

aneb kam na výlet v Jindřichově

Pokud vám na chalupě bude dlouhá chvíli, vydejte se třeba na výlet do nejbližšího okolí. Věděli jste, že v samotné obci se nachází Zámek Jindřichov a je od naší chalupy vzdálený jen 2 minuty autem?

Protože se chata nachází v podhůří Jeseníků, najdete zde velké množství turistických stezek a cyklotras pro začátečníky i pokročilé s napojením přímo do Polska. Okolní příroda umožňuje i jízdu zkušeným bikerům. Rybolov můžete zažít v 8 km vzdáleném areálu v Polsku. Pokud se k nám vydáte v houbařské sezóně, určitě se do chalupy nevrátíte s prázdným košíkem.

 V samotné obci Jindřichov se nachází multifunkční hřiště s venkovním posezením. Jen 2 minuty autem od Chalupy U Krbu nemůžete minout Zámek Jindřichov. Najdete tady Stáj Jindřichovský dvůr, která nabízí projížďky na koních pro děti a dospělé, možnost celodenního výletu po okolí. Provozují jarní a letní tábory a zabývají se agroturistikou. Dále můžete vyrazit na výlet do Zlatých hor, ochutnat pramen do Karlovy Studánky, Bílé Opavy, do Rybářské bašty do Vrbna pod Pradědem, do Rejvízu (rašeliniště), do míst, kde se rýžovalo zlato - Zlatorudé doly nebo kamkoliv, kam budete cítit, že vás to táhne - třeba na Úzkolejnou trať Třemešná z roku 1898. Další tipy najdete na Mikroregion Krnovsko a Mikroregion Osoblažsko, Jeseníky.


Nechce se vám na výlet?

Nevadí. Na Chalupě U Krbu je co dělat za každého počasí. Rozděláte si oheň v krbu, děti se vyřádí na čerstvém vzduchu, můžete si zahrát ping pong nebo kulečník a večer si dopřát zasloužený relax.